RU

Блог

Microsoft конфіскувала домени, які використовувалися для атак на Україну

Корпорація Microsoft повідомила про те, що 7 квітня вона отримала рішення суду, яке дозволяє конфіскувати кілька доменів, які належать APT28, що фінансується державою російської військової розвідки, щоб завадити атакам цієї групи на Україну.

Нещодавно Microsoft виявила атаки на українські об'єкти з боку "Strontium" – російського агента, пов'язаного з ГРУ (Головне розвідувальне управління), за діяльністю якого Microsoft стежила вже багато років.

APT28 - це група кібершпигунства і APT (Advanced Persistent Threat), що діє з 2009 року. Група діяла під такими назвами, як Sofacy, Pawn Storm, Iron Twilight, Sednit, Fancy Bear та Strontium, в основному атакуючи військових, ЗМІ, уряди та міжнародні неурядові організації (НУО), що займаються питаннями безпеки.

Microsoft повідомила у своєму блозі, що фахівці компанії запобігли деяким кібератакам, які були націлені на Україну. Минулого тижня компанія отримала судовий ордер, що дозволяє їй конфіскувати сім інтернет-доменів, які використовуються Strontium для проведення шкідливих операцій.

Потім Microsoft перемістила конфісковані домени в підконтрольну компанії воронку, що допомогло нейтралізувати використання доменів зловмисниками.
"Strontium використав ці домени для атак на українські установи, включаючи медійні організації", - наголошується у блозі. "Вона також націлювалася на державні установи та аналітичні центри у США та ЄС, які займаються зовнішньою політикою".

"Ми вважаємо, що Strontium намагалася встановити довгостроковий доступ до систем своїх цілей, забезпечити тактичну підтримку фізичного вторгнення та здійснити витік конфіденційної інформації. Ми повідомили уряду України про виявлену нами активність та вжиті нами дії", - сказано в блозі.

Крім того, технологічний гігант зазначає, що атаки "Strontium" - це лише верхівка айсберга на тлі ескалації кібервійни, яка збільшилася з початку російського вторгнення і триває безперервно.

Джерело Bitdefender

Остались вопросы? Заполните форму обратной связи и наши специалисты свяжутся с Вами!

CRM-форма з'явиться тут