RU

Блог

Віруси в комп'ютерних іграх: чим небезпечна установка піратських ігор

За статистикою, найчастіша причина зараження ПК в 2021 році - це віруси в комп'ютерних іграх. Саме ігровий контент найчастіше несе загрозу і стає джерелом найбільш небезпечних троянів і шпигунів. Однак це, звичайно, не привід відмовляти собі в задоволенні пограти. Просто потрібно чітко розмежовувати потенційно небезпечні і безпечні програми. До перших відносяться так звані «піратські ігри», які, незважаючи на явну небезпеку, все-таки користуються величезною популярністю серед геймерів.

Чому піратські ігри в 90% містять віруси

Кіберзлочинці знають, що ігровий контент найчастіше скачується без дотримання елементарних норм безпеки. Тому максимально запихають його шкідливим ПЗ. Чому саме ігри? Це легко пояснюється цільовою аудиторією таких утиліт. Наочно це можна побачити, представивши її в процентному співвідношенні:

 • Професійні тестувальники ігр та досвідчені геймери - 10%. Вони не стануть ризикувати і встановлювати піратські програми.
 • Просто геймери, які грають в своє задоволення - 30%. Можуть спокуситися безкоштовною версією гри з метою заощадити, через що стати жертвою крадіжки даних, вимагання або іншого роду атак.
 • Підлітки і діти - 60%. Скачують абсолютно все, що бачать, і є основною цільовою аудиторією злочинців. При цьому жертвами стають батьки та їхні гаманці.
Щоб запобігти зараженню комп'ютера і викраденню особистих даних, обов'язково використовуйте антивірус Bitdefender з функцією «Батьківський контроль».

Як працюють віруси в піратському ПЗ і чим вони небезпечні

У піратських програмах часто міститься багато помилок і багів, але це далеко не єдина їх проблема. Разом з ними або під виглядом ключа активації, на комп'ютер можуть потрапити небезпечні віруси. Щоб не викликати підозр у користувача, вони запускаються одночасно з грою і діють в трьох напрямках:

 • Шпигунство і збір особистих даних: паролів, банківських рахунків і т.д. Злочинці можуть тривалий час стежити за пристроєм і поживитися, коли, наприклад, на банківський рахунок надійде велика сума. Тобто піратські ігри небезпечні як в короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.
 • Блокування файлів на зараженому комп'ютері, з метою отримання викупу за розблокування.
 • Крадіжка прокачаних акаунтів і накопичених предметів ігр. У гейм-світі вони становлять велику цінність і продаються за реальні гроші. Крім цього, кіберзлочинці можуть поширювати посилання на фішингові сайти від імені власника аккаунта, що загрожує псуванням репутації та блокуванням облікового запису.

Віруси в онлайн-іграх також присутні і не менш небезпечні, ніж завантажувані. Все працює дуже просто - граючи в режимі реального часу, 50% геймерів просто відключають антивірус, щоб прискорити роботу системи. Завдяки цьому, віруси в онлайн-іграх вільно проникають в систему і виконують ті ж дії.

Чи можна безпечно встановити піратські ігри

Звичайно, хочеться відповісти «Ні, не користуйтеся ними». Але, як показує практика, до цієї поради послідують не всі. Якщо після прочитання попередніх розділів ви все-таки ставите це питання, значить ви - ризикова людина. І якщо вже вирішили спробувати, то дотримуйтесь важливих правил:

 • Головне - подбати про те, як не завантажити комп'ютерну гру з вірусом. Для цього встановіть на пристрій перевірений антивірус. Наприклад, добре себе зарекомендував антивірус Bitdefender, який ефективно відловлює шкідливе ПЗ навіть на комп'ютерах малої потужності, не сповільнюючи при цьому їх роботу.
 • Забороняється відключати антивірус після установки - вгадати, які віруси можуть бути в іграх, неможливо. Наприклад, вірус може починати дію не відразу, а при поповненні рахунку або після покупки цінного предмета.
 • Ретельно вивчіть інформацію про ресурс, на якому завантажуєте гру. Не вибирайте сайти-одноденки.
 • Після установки стежте за загальним станом системи. Якщо з'являються файли, які не відкриваються або будь-які непізнані додатки, негайно звертайтеся до спеціаліста.
 • Не зберігайте фінансову та іншу важливу інформацію на пристрої, куди встановлюєте піратський контент.
Але варто пам'ятати, навіть комплекс цих заходів не дає гарантії повної безпеки під час скачування піратських ігор - ризик залишається завжди. Більш того, піратство заборонено законом, про це теж не слід забувати. Тому, перейнявшись питанням, як не завантажити вірус з комп'ютерною грою, потрібно не забути порівняти економію на безкоштовному скачуванні неліцензійного ПЗ і розмір штрафу. Другий буде в рази більше, тому вирішувати вам.

Залишилися питання? Заповніть форму зворотного зв'язку та наші фахівці зв'яжуться з Вами!


CRM-форма з'явиться тут