RU

Блог

Топ-5 порад з безпеки для користувачів Mac у 2022 році

Незважаючи на те, що частка комп'ютерів Mac на ринку настільних комп'ютерів становить лише 15%, вони все одно є однією з головних цілей хакерів. У цьому посібнику ми розглянемо п'ять основних правил кібербезпеки, з якими повинен ознайомитись кожен користувач Mac та використовувати їх у 2022 році.

Не відкладайте оновлення системи безпеки

Коли Apple виправила відомий експлойт FORCEDENTRY, вона зробила це не тільки для захисту iPhone від шпигунського ПЗ Pegasus, але і для захисту комп'ютерів Mac від аналогічних загроз. Причина? І iOS, і macOS мають ту саму вразливість (CVE-2021–30860).

За даними Citizen Lab – розробників FORCEDENTRY – вразливість існує у версіях iOS до 14.8 та macOS до macOS Big Sur 11.6 та Security Update 2021–005 Catalina. Тому, щоб уникнути цієї вразливості, переконайтеся, що у вас встановлені як мінімум ці версії.

Важливо постійно стежити за оновленнями. Навіть якщо ви не хочете переходити на нову macOS (наприклад, Monterey), завжди є можливість залишитися з колишньою macOS та застосувати останні виправлення безпеки. Тому ніколи не забувайте про оновлення.

Вимкніть віддалений доступ

Функція віддаленого доступу рідко використовується користувачами для того, щоб отримати доступ до Mac віддалено. Якщо ви не користуєтеся цією функцією, варто вимкнути цей вразливий доступ до Mac. Якщо у вашій конфігурації є невиправлена ​​вразливість, яка може надати несанкціонований віддалений доступ – зловмисник може скористатися цим та отримати доступ до ваших файлів, вкрасти облікові дані, впровадити шкідливе ПЗ тощо.

У меню Apple у верхньому лівому куті екрана виберіть пункт "Системні установки" та перейдіть до розділу "Загальний доступ". Розблокуйте доступ за допомогою пароля адміністратора та зніміть прапорці навпроти пунктів Віддалений вхід та Віддалене керування.

Вимкніть рекомендації Spotlight

Перейдіть до "Системні установки" та відкрийте розділ "Spotlight". Зніміть усі прапорці, які вам не підходять. Spotlight зазвичай збирає інформацію звідусіль, включаючи поштову скриньку, особисті документи та навіть Інтернет. Уважно вибирайте та скасовуйте вибір потрібних вам опцій.

За замовчуванням Spotlight має доступ до Інтернету. Ваші локальні пошукові запити також надсилаються до Google. Якщо ви не хочете, щоб це відбувалося, перейдіть до Safari та налаштуйте параметри пошуку там.

Слідкуйте за тим, що ви встановлюєте на свій Mac

Одними з найпоширеніших кіберзагроз, націлених на комп'ютери Mac, є PUA (потенційно небажані програми) та рекламне програмне забезпечення, які відносяться до однієї і тієї ж категорії. Обмежте macOS інсталяцією лише перевірених програм з Mac App Store. Але якщо ви користуєтеся іншими ресурсами, то важливо переконатися, що ви завантажуєте та встановлюєте програми із перевірених джерел. Якщо ви все ж таки користуєтеся подібними способами завантаження, переконайтеся, що у фоновому режимі працює рішення для забезпечення безпеки - на випадок, якщо вам трапиться шкідлива програма.

Небажана реклама, що спливає в браузері, завдає дискомфорту, і навіть комп'ютери Mac можуть заразитися нав'язливими рекламними програмами, які відволікають увагу і уповільнюють роботу девайса.

Bitdefender Antivirus для Mac виявляє та видаляє рекламне програмне забезпечення, шкідливі хакерські програми, небажані панелі інструментів та інші неприємні надлаштування для браузера.

Встановлення рішення для забезпечення безпеки

Комп'ютери Mac за своєю природою вразливі до загроз, які не залежать від платформи, таких як фішинг. Нещодавно ігровий гігант Nintendo попередив, що фішери розміщують підроблені сайти Nintendo з фальшивими знижками на Switch. Подібні схеми працюють незалежно від того, яку операційну систему використовуєте для взаємодії з підробленим сайтом.

Bitdefender Antivirus для Mac виявляє та блокує сайти, що маскуються під офіційні, захищаючи цифрові дані та інформацію про кредитні картки.

Можливо, шкідливі програми не так часто зустрічаються на комп'ютерах Mac, але іноді зараження все ж таки відбуваються. Bitdefender Antivirus for Mac виявляє та видаляє як шкідливі програми, націлені на macOS, так і загрози, створені для Windows.

Bitdefender Antivirus для Mac також включає Bitdefender VPN, завдяки якому ви зможете безпечно та конфіденційно працювати в Інтернеті.

Залишилися питання? Заповніть форму зворотного зв'язку та наші фахівці зв'яжуться з Вами!


CRM-форма з'явиться тут