RU

Блог

VPN vs. Smart DNS: що краще захищає вашу конфіденційність?

Проксі-сервери VPN та Smart DNS зручні для того, щоб приховати цифрову інформацію від різних онлайн-сервісів. Хоч вони і схожі між собою, але їхня функціональність дуже відрізняється, і один з них значно ефективніший за інший у забезпеченні конфіденційності.

Як відомо, VPN – один із найефективніших способів анонімізації інтернет-трафіку, але це не єдиний інструмент захисту конфіденційності на ринку. Мало хто знає про інший тип послуг, здатний захистити вашу конфіденційність, який називається Smart DNS (також званий "розумний DNS", "SmartDNS" або "розумний DNS-проксі").

Хоча проксі Smart DNS і VPN, здавалося б, працюють однаково, кілька факторів все ж таки відрізняють їх один від одного.

Як працює Smart DNS?

DNS (система доменних імен) працює як телефонна книга для пристроїв, підключених до Інтернету: вона дозволяє отримувати доступ до веб-сайтів та інших онлайн-послуг, використовуючи доменні імена замість IP-адрес.

Користувачі покладаються на DNS-сервери, які надаються провайдером, в той же час провайдер (або адміністратор мережі) може легко заборонити доступ до певних веб-сайтів, занісши їхні домени до чорного списку, але цю проблему можна обійти, змінивши DNS-сервер провайдера.

Зміна DNS абсолютно безпечна, і якщо провайдер не має обмежень, це також хороший спосіб обійти геоблокування (гео-обмеження).

Інтелектуальний DNS складається з DNS та проксі-технологій для маскування реального географічного положення. Принцип його роботи простий:

 • DNS-сегмент замінює призначену провайдером DNS-адресу на адресу виділеного сервера Smart DNS (проксі).
 • Трафік спрямовується через вибраний проксі-сервер Smart DNS (бажано, щоб він знаходився у безпечному місці).
 • Проксі-сервер служби пінгує веб-сайт або службу з географічними обмеженнями, до яких ви намагаєтеся отримати доступ.
 • Служба геообмежень визначить трафік як вихідний із безпечного місця.
 • Ви отримуєте доступ до заблокованого сервісу

На даний момент сервіс Smart DNS виглядає як звичайний проксі-сервер, що є технічно вірним. Однак, на відміну від проксі-сервера, DNS не приховує IP-адресу. Натомість він очищає дані вашого з'єднання від усіх елементів, які можуть видати реальне місцезнаходження, змінюючи призначений провайдером DNS.

Як працює VPN?

Надійний VPN, такий як Bitdefender VPN, повністю захищає конфіденційність користувачів, перекриваючи всі дані, які залишаються в мережі, під час кожного підключення до різних сервісів.

На відміну від DNS-сервісів, VPN не мають вбудованих функцій зміни DNS, і підключення до захищеного приватного сервера достатньо, щоб уникнути гео-обмеження.

Крім того, VPN замінює вашу IP-адресу на адресу сервера, до якого ви підключилися, тому онлайн-сервіси визначають всі запити як вихідні від VPN-сервера, а не від вашого пристрою.

Крім зміни IP-адреси та маршрутизації мережевогоо трафіку всієї системи через тунель, VPN також шифрує трафік, не дозволяючи зловмисникам відстежувати ваше з'єднання.

Деякі VPN надають додаткові інструменти захисту конфіденційності, такі як модулі блокування реклами та антитрекера.

Плюси та мінуси Smart DNS

Хоча сервіси Smart DNS не можуть надати такий самий рівень захисту конфіденційності, як VPN, але вони мають кілька переваг:

 • Швидше, ніж VPN, через відсутність шифрування
 • Можливість налаштування на пристроях, що не підтримують VPN-клієнти
 • Ефективно обходить брандмауери та гео-обмеження.
Але є ряд факторів, у зв'язку з якими користувачі вибирають все ж таки VPN замість Smart DNS:

 • Не маскує IP-адрес
 • Немає шифрування трафіку
 • Ручне налаштування
 • Не підходить для використання DNS-проксі-провайдера

Плюси та мінуси VPN

Якщо ви турбуєтеся про свою конфіденційність, використання VPN буде оптимальним рішенням з низки причин:

 • Приховує IP від ​​різних організацій, включаючи вашого інтернет-провайдера та онлайн-сервіси, до яких ви хочете отримати доступ
 • Шифрує трафік, щоб його не можна було відстежити
 • Може обходити брандмауери та гео-обмеження
 • Додаткові функції безпеки (блокування реклами, антитрекер, аварійний вимикач, роздільне тунелювання)
 • Інтуїтивно зрозуміле налаштування

VPN vs. Smart DNS

Хоча Smart DNS і VPN обидва можуть забезпечити анонімність у тій чи іншій мірі, VPN більше фокусується на захисті конфіденційності, тоді як Smart DNS краще справляється з геообмеженнями.

Джерело Bitdefender

Залишилися питання? Заповніть форму зворотного зв'язку та наші фахівці зв'яжуться з Вами!


CRM-форма з'явиться тут