RU

Блог

Акаунти Facebook зламуються під виглядом призових чатів Messenger

Користувачів Facebook попереджають про фішингову кампанію, мета якої - зламати акаунти, маскуючись під чат Facebook Messenger від друга.

Національний центр кібербезпеки Фінляндії (NCSC-FI) оголосив про те, що активна фішингова кампанія, яка працює в країні, також спостерігається і в інших країнах світу, в ході якої користувачів Facebook обманом змушують передати облікові дані, які дозволять зламати їхній обліковий запис.

Атака відбувається наступним чином:

- Ви отримуєте повідомлення від "друга" через Facebook Messenger. "Друг" запитує ваш номер телефону. Ви, не знаючи, що це не справжній друг, який спілкується з вами через Messenger, а той, хто зламав обліковий запис вашого друга.

- "Друг" повідомляє вам, що ваш номер телефону потрібен для участі у конкурсі або розіграші призів, і що код перевірки буде надіслано власнику номера телефону за SMS.

- "Друг" просить ввести код.

- Номера телефону та коду автентифікації достатньо, щоб шахрай увійшов до облікового запису жертви, змінив пароль та пов'язану з ним адресу електронної пошти.

- Отримавши можливість видавати себе за потрібного користувача, шахрай намагається обдурити друзів потрібного користувача.

На скріншоті, опублікованому NCSC-FI, показано повідомлення, що походять від зловмисників, які просять ввести номер мобільного телефону для участі в конкурсі. Через хвилину зловмисник повідомляє, що пара виграла приз у розмірі 8100 євро, і що для отримання коштів необхідно ввести код.

Не варто довіряти повідомленням у Facebook або в інших соціальних мережах від будь-кого, включаючи знайомих людей. Тому, якщо хтось просить вас надати особисту інформацію, яку він зазвичай не запитує, поставтеся до цього серйозно.

Джерело Bitdefender

Залишилися питання? Заповніть форму зворотного зв'язку та наші фахівці зв'яжуться з Вами!


CRM-форма з'явиться тут